Prvi planinarski izlet iz Kaptola

Povodom Međunarodnog dana planina, Park prirode Papuk organizirao je dana 10. prosinca 2017. godine izlet na Papuk, a  polazak je bio iz Kaptola.

Planinari iz desetak planinarskih društava okupili su se u Vatrogasnom domu u Kaptolu gdje su ih prigodnim riječima pozdravili načelnik Općine Kaptol i ravnatelj Parka, Alen Jurenac. Članovi DVD-a Kaptol stavili su svoju vatrogasnu salu na raspolaganje planinarima te su ih počastili toplim napitcima, kuhanim vinom i toplim čajem. Osim izleta i šetnje u prirodi, ovaj pohod imao je i edukativnu stranu. Marijana Lukačević održala je kratko predavanje o arheološkom lokalitetu Gradci, na samom lokalitetu,  preko kojeg je i prolazila planinarska staza, dok je Kristina Rupert svim zainteresiranima održala predavanje o Kaptolu i tvrđavi Stari grad. Budući da je vrijeme bilo idealno, oko 250 planinara zasigurno je uživalo u ovom izletu. 

Poveću fotogaleriju kao i video prikaz možete pogledati na stanicama www.planinarimo.info