Slideshow

Obavijest vlasnicima pasa

c_160_120_16777215_00_images_slike2017_psi-bez-nadzora.jpg

Na osnovu učestalih pritužbi stanovnika Općine Kaptol o sve većem broju pasa, koji se kreću po naseljima bez nadzora vlasnika, praveći probleme stanovnicima, prolaznicima (posebno djeci) i prometovanju vozila,

upozoravamo sve vlasnike pasa da su dužni pridržavati se Odluke o uvjetima i načinu držanja pasa, upisivanju pasa u upisnik pasa i eutanaziji pasa i mačaka lutalica, kojom je propisan način držanja i kretanja pasa, odnosno psi se moraju držati u zatvorenom prostoru (boksu odgovarajuće površine) ili u vlastitom ograđenom dvorištu, a izvan tih prostora mogu se kretati samo na povodcu i u pratnji osobe starije od 14. godina.
U protivnom svi psi koji se kreću bez nadzora biti će uhvaćeni od strarne ovlaštene pravne osobe, smješteni u prihvatilište na trošak vlasnika i uz prekršajno kažnjavanje neodgovornih vlasnika.