Halštatski dani 2024.

Halštatski dani 2024.

Općina Kaptol u suradnji sa Turističkom zajednicom „Zlatni Papuk“ i ove godine organizator je manifestacije „Halštatski dani“. Ova manifestacija organizirana je kroz 3 dana te će u njoj jednako uživati i djeca i odrasli. Prvenstveno je namijenjena svim ljubiteljima koji žele shvatiti i naučiti nešto o povijesti na jedan pomalo drugačiji i moderniji način. Detalje trodnevnog programa sa satnicom možete vidjeti u priloženim plakatima.
Halštatski dani održavaju se ove godine u sklopu Europskih dana arheologije i Dana Općine Kaptol, a tema im je "tekstil u željeznom dobu". S tim područjem upoznat ćemo se kroz međunarodnu konferenciju, predavanja, izložbu te razne tematske radionice, a bit će organiziran i posjet Arheološkom lokalitetu Kaptol uz stručno vodstvo. Čekamo vas u Kaptolu!