Preporuke za zaštitu 12.04.2021.

Preporuke za zaštitu 12.04.2021.

Obavijest voćarima! Preporučujemo voćarima koštićavog voća u kojima je faza cvatnje da ponove tretman (nasadi šljive i trešnje) ili izvrše prvi tretman (nasadi višnje) prije najavljenih oborina ( utorak i srijeda) -zaštitu protiv uzročnika sušenja cvjetova, grančica i grana -monilije, bez obzira na štete od mraza. U šljivicima koji su u fazu pune cvatnje primijeniti protiv uzročnika monilije: Topsin M 500, Korus 50 WG, Teldor SC 500, Swič 62,5, Signum, Nativo, Difkor, Indar 5 EW. U nasadima trešnje – puna cvatnja, primijeniti protiv monilije: Korus 50 WG, Luna expiriens, Teldor SC 500, Swič 62,5, Signum, Nativo 75 WG, Indar 5 EW. Nasadi višnje ulaze u fazu cvatnje protiv monilije -zaštiti jednim od fungicida: Korus 50 WG, Korus 75 WG, Topsin M 500 SC, Luna expiriens, Signum.
VAŽNA NAPOMENA: Poljoprivredne proizvođače upućujemo redovito praćenje Fitosanitarnog informacijskog sustava (FIS) pri Ministarstvu poljoprivrede, svakako prije primjene bilo kojeg sredstva za zaštitu bilja dopuštenog za profesionalnu primjenu radi moguće promjene u registraciji (http://fis.mps.hr/trazilicaszb/). Đurđica Kšenek, dipl.ing.agr.