Vizualizacija tvrđave Stari grad

Plan obnove

Tvrđava po kojoj je Kaptol prepoznatljiv i koja je njegov „zaštitni“ znak ove godine zaista kreće u obnovu. Dosadašnjim sanacijskim radovima unazad deset godina te izradom dokumentacije, stvoreni su uvjeti za početak prave obnove. Tvrtka Koping d.o.o. iz Požege izradila je Glavni projekt, a koji je već poslan u Ured za urbanizam Požeško-slavonske županije. Ishođenjem Potvrde glavnog projekta Požeška biskupija, kao investitor steći će potrebne uvjete za daljnji nastavak obnove ali i za kandidiranje ovog projekta za sredstva EU. Daljnje uređenje, intenzitet radova kao i sam završetak obnove uvelike će ovisiti o financijskim sredstvima. Kako bi tvrđava izgledala nakon obnove pogledajte u fotogaleriji.