Siječanj i veljača kao dva prava zimska mjeseca ili to više nije tako

Siječanj i veljača kao dva prava zimska mjeseca ili to više nije tako

Godina 2024 počela je nekako proljetno s dnevnim temperaturama oko 10 C° a noćnim oko 5 C°. Ipak, siječanj je zahladio što potvrđuje činjenica da je prosječna temperatura zraka u siječnju iznosila 2,9 C°. Najviša zabilježena temperatura u siječnju bila je 17 C° (izmjereno 18.01. ), dok je najniža bila -8,9 C° ( izmjereno 11.01.). padalina u obliku kiše te nešto malo snijega bilo je 32,1 L što je nešto malo manje od višegodišnjeg prosjeka. Veljača je pak bila potpuno drugačija. Najviša izmjerena temperatura zraka bila je 17,7 C° (27.02), a najniža -1,3 C° (01.02.). Prosječna temperatura zraka u veljači iznosila je 9,5 C° (višegodišnji prosjek je 4,1 C°), što je više nego dvostruko toplije. Nažalost i padaline su u veljači izostale tako da je palo svega 18,6 L, što je višestruko manje od višegodišnjeg prosjeka koji je za veljaču oko 45 L. Ukoliko oborine izostanu i u ožujku, za pretpostaviti je da će u ljetnim mjesecima biti suša.