Kiša i tuča u Općini Kaptol

31. svibnja oko 17:00 sati, veliko nevrijeme praćeno obilnom kišom i tučom zahvatilo je velik dio Općine Kaptol. U nepunih sat vremena, temperatura se spustila za 10 C°, a palo je više od 45 litara kiše/m². Tuča koja je padala s kišom napravila je velike štete na svim poljoprivrednim površinama te je već u jutarnjim satima 03. lipnja od strane Općine Kaptol poslan zahtjev za proglašenje elementarne nepogode. Osim na poljoprivrednim kulturama, štete je bilo i na objektima, a stradala je i infrastruktura Općine (poljski makadamski putevi). Vatrogasci DVD-a Kaptol i Alilovci prvi su pripomogli nakon nevremena te su ukupno imali 25 intervencija (pranje kolnika, ispumpavanje podruma, uklanjanje drveća i granja te sanacija krovišta).